Villa Akacja usytuowana jest w malowniczym, nadmorskim miasteczku Łeba.
Przesyłając wiadomość wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Polityką prywatności

Okolice

Łeba to miasto w północnej Polsce, w województwie pomorskim, w powiecie lęborskim.

Leży u ujścia rzeki Łeby, między jeziorami Łebsko i Sarbsko.
Na zachód od miasta znajduje się jezioro Łebsko - oddzielone od Bałtyku mierzeją, przepływa przez nie rzeka Łeba. Jezioro wraz z obszarem wydm stanowi Słowiński Park Narodowy.

Atrakcje Łeby

Ruiny kościoła św. Mikołaja opiekuna rybaków i żeglarzy z XIV wieku.. Jest to najstarszy zabytek miasta. W pobliżu kościoła w XIV w. znajdowała się „stara Łeba - pierwotna osada. Niestety katastrofalne sztormy zniszczyły budowlę pozostawiając jedynie jej fragment.

Port jachtowy - Marina Łeba - jest pierwszym tego typu kompleksowym przedsięwzięciem zrealizowanym na polskim wybrzeżu. Może przyjąć ponad 120 jednostek różnych klas, w tym także jachty żaglowe o długości do 18 m i motorowe do 24 m długości.

Cmentarz ewangelicki przy ul. Parkowej. Znajduje się tam obelisk upamiętniający cmentarz gminy ewangelickiej, żyjącej w Łebie do 1945 roku.

Wypożyczalnia rowerów, postój bryczek, wózki elektryczne, meleksy - Rąbk
Filia Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego- Rąbka

BRAMA - Wejście do SPN - Rąbka. SPN Utworzony został 1 stycznia 1967 r. W 1977 r. został uznany przez UNESCO jako Światowy Rezerwat Biosfery. Główną atrakcją turystyczną Parku są ruchome wydmy

Przystań statków do wydm i skansenu w Klukach. Rejs ekologicznym statkiem ) po jeziorze Łebsko na odcinku Rąbka – Wyrzutnia Rakiet czas ok. 30 min. Jezioro objęte jest strefą ciszy.

Biblioteka Miejska ul. 11-go listopada 5a. Organizator wielu ciekawych imprez kulturalnych, takich jak: kabarety, spotkania autorskie, spotkania malarskie, warsztaty rzeźby i inne.

Kościół p.w. WNMP - ul. Powstańców Warszawy 28 - zbudowany został w 1683 r

Obraz Maxa Pechsteina – niemieckiego ekspresjonisty grupy „Die Brűcke , zamieszkałego w Łebie do 1945 r. obraz zatytułowany : „Matka Boska jako orędowniczka

PLAŻE - Łeba jest miastem posiadającym szerokie, piękne, piaszczyste plaże.
Łeba Park - Park Dinozaurów

Ogród ornitologiczny - ul. Kolonijna - zainspirowany przez łebskiego pasjonata ptaków na 6 hektarowym terenie. . Można w nim obejrzeć ponad 100 gatunków ptaków z całego świata.

Stadniny koni – zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie Łeby. Ośrodek zajmuje się prowadzeniem rekreacji turystyki konnej, nauką oraz doskonaleniem umiejętności jeździeckich

Wyrzutnia Rakiet - SPN. Od 1940 roku hitlerowski poligon rakietowy

Latarnie morskie:
Latarnia Stilo zbudowana w latach 1904-06.
Latarnia Czołpino położona jest między Łebą a Rowami, na terenie SPN.

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach powstało w 1963 r..

Wieża widokowa Rowokół. Góra wznosząca się nad okolicą (115m.n.p m)

Szlaki piesze i rowerowe:

Szlak zielony 18 km. – Start rozpoczyna się w Łebie i prowadzi – przez miejscowość Rąbkę do najwyższej góry wydmowej jaką jest Łącka. Wiedzie on przez Mierzeję Łebską, umożliwiając obserwację zróżnicowanych form wydmowych od inicjalnych małych wydm na zapleczu plaży, po aktywne barchany wydmowe.

Szlak czerwony Łeba – Rowy dł. 36,5 km: trasa wiedzie przez Mierzeję Gardnieńsko - Łebską, począwszy od plaży poprzez najbardziej aktywne barchany nadmorskie, jak Wydmę Łącką i Czołpińską, bór bażynowy , śródleśne jeziorka Dołgie Duże i Małe, aż po jezioro Gardno.

Szlak żółty /szlak Słowińców/ Łeba-Gardna Wielka/ dł. 39 km.: Szlak prowadzi przez miejscowość Żarnowska, Gać, Izbica, Lisia Góra, Kluki, Smołdzino do Gardny Wielkiej, w których podziwiać można zabytkowe budownictwo ludowe i sakralne. W Smołdzinie od żółtego szlaku odbija szlak niebieski „Dolina Łupawy” i prowadzi turystów na wieżę widokową, usytuowaną na szczycie wzgórza Rowkół.

Przyjąłem do wiadomosci i zgadzam się

Korzystanie ze strony internetowej www.villaakacja.pl oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w 'Polityce prywatności') zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.